top of page

PARNÉ ČISTENIE

Parnú technológiu využívame na hĺbkové čistenie materiálov, ktoré nesmú prísť do kontaktu s vodou, alebo v prípade, že má zákazník požiadavku na dezinfekciu materiálu bez použitia čistiacej chémie.

 

Parný čistič je zároveň aj kvalitný, silný vysávač nie len na plávajúce podlahy, tvrdé podlahy a koberce, citlivé čalúnené nábytky, ale aj menšie plochy v domácnosti, ako sú sklá, zrkadlá, obkladačky, jednoducho akékoľvek umývateľné miesta.

 

Parné čistenie je ideálne pre alergikov, pretože sa pri ňom nepoužívajú žiadne chemikálie.

parne-cistenie-Karcher.jpg
parne-cistenie-podlahy-sedacky-matrace-Karcher.jpg
Karcher-SGV-6-5-profesionalne-parne-cistenie-Luskservis.jpg

Princíp čistenia

 

Čistenú plochu naparí, vysaje nečistoty, vysuší a tvrdé plochy aj vyleští,. Čo je dôležité, dezinfikuje a ničí baktérie.

Parný čistič pracuje na princípe ohrevu studenej vody, ktorú premieňa na vysoko účinnú paru s teplotou cca 140 stupňov Celzia. V prípade parných čističov hovoríme o takzvanej suchej pare, lebo sa vytvára z veľmi malého množstva vody. Práve suchá para je nielen veľmi účinná pri odstraňovaní nečistôt a mastnoty, ale i šetrná k všetkým povrchom. Para materiály nepremočí, ale iba jemne zvlhčí. Už po 45 minútach je tepovaný materiál suchý a použiteľný. 

Kärcher SG 8/5 spĺňa požiadavky systému HACCP

Jedná sa o štandardizovaný postup na prevenciu hygienických rizík v prevádzkach na spracovanie potravín, nemocniciach, hoteloch, zariadeniach verejného stravovania atď.

Vďaka vysokým teplotám v kombinácii s príslušenstvom  sú povrchy nie len dôkladne očistené (99,9% nečistôt s obsahom preteínov a škrobov), účinkom je aj zníženie množstva baktérií a zárodkov až o 3 log-stupne (stupne udávajúce zníženie obsahu baktérií a choroboplodných zárodkov.

Vďaka tomu naše služby parného čistenia čoraz viac využívajú prevádzky, ktoré si zakladajú na požiadavkách najvyššej kvality čistenia a dezinfikovania.

bottom of page