top of page

TEPOVANIE

tepovanie-sedaciek-kobercov-v-domacnosti-vo-firme.jpg

Vykonávame profesionálne hĺbkové tepovanie všetkých druhov kobercov,  klasických kusových, ale aj vlnených, shagy a nastenných kobercov. Vďaka profesionálnej technike značky Kärcher si poradíme aj s veľkými plochami celoplošných kobercov v administratívnych a obchodných priestoroch. 

Taktiež sa venujeme profesionálnemu tepovaniu sedačiek a čalúneného nábytku, tepovaniu matracov, postelí, kresiel, stoličiek atď.  Máme skúsenosti  s ojedinelými požiadavkami  na profesionálne tepovanie lodí, lietadiel, autobusov, kočíkov a domčekov pre domácich miláčikov. 

 

Ponúkame možnosť vyčistenia kusových kobercov a kočíkov v našich priestoroch. 

Pri prácach používame značkové stroje a chémiu Kärcher. Vďaka profesionálnym strojom a precíznemu tepovaniu zaručujeme vysušenie už do 4 až 9 hodín. Urobíme maximum pre to, aby sme materiál zbavili nežiaducich škvŕn, nečistôt, prachu, roztočov a nežiadúcich pachov. 

 

Radi plníme špecifické požiadavky klientov, a preto ponúkame aj alternatívy suchého tepovania a parného dezinfekčného čistenia kobercov a čalúnenia. 


 

Princíp hĺbkového čistenia:

Čistiacu chémiu v jednom kroku pod tlakom vstrekujeme hlboko do tkaniny a spoločne s rozpustenými nečistotami okamžite odsávame. Tak odstránime mastnotu, špinu, nežiadúce pachy a roztoče. Koberec alebo čalúnený nábytok neostáva mokrý, len vlhký. Podľa priania sa  môže materiál aj naimpregnovať, prípadne protialergénne premyť vodou bez čistiaceho roztoku. 

Výhody tepovania:

Oproti zaužívanému spôsobu ručného čistenia, pri ktorom sa nečistoty prenášajú z miesta na miesto a hlbšie do štruktúry, profesionálne extrakčné tepovanie okamžite zbavuje tepovaný materiál nečistôt, pachov a roztočov. Vlákna koberca nie sú tak nadmerne zaťažované a nedochádza k ich vytrhávaniu a poškodzovaniu. Pri tepovaní získavajú materiály pôvodné vlastnosti a sviežu voňu. 
 

Doba schnutia:
Doba úplného vyschnutia je závislá od viacerých faktorov - od typu čalúnenia, teploty miestnosti a okolitej vlhkosti. V lete to môže byť rýchlejšie, v zime naopak môže trvať dlhšie.

bottom of page